Základní a Mateřská škola Jeřabinka

Čítanková slavnost

V lednu měli naši druháčci nezapomenutelný zážitek. Překonali prvotní stud a předvedli svým rodičům, že umí tančit, zpívat, hrát na flétnu, rytmizovat, recitovat i zdramatizovat bajky. Rodiče už pro ně měli připravená svá umělecká díla, která tvořili pro své děti jako překvapení po dobu několika měsíců – ČÍTANKY. 

Rodiče i děti prošli spirálou a předali si dárkově zabalené čítanky, které potom všichni společně rozbalili. Po počátečním dojetí následovalo nadšení, zábava a také sladké překvapení v podobě dortu.

Od té doby se ve druhé třídě čte z těchto čítanek. Děti čtení milují, neboť si rády ukazují obrázky od rodičů, babiček a kamarádů. Těší se z toho, že čtou stejný text, ale zároveň každý z nich vypadá jinak. Jen v jednom jsou děti a rodiče tentokrát v rozporu – pro rodiče bylo psaní moc dlouhé a děti mrzí, že je čítanka tak krátká. Kéž by pokračovala…