Základní a Mateřská škola Jeřabinka

V Jeřabince nabízíme vstupujícím dětem a jejich rodičům ojedinělou a k individuálním potřebám dětí vstřícnou podobu adaptačního období. Záleží nám na tom, aby první týdny, kdy si děti na vstup do školky zvykají, probíhaly v klidné a láskyplné atmosféře, pro dítě v pocitu bezpečí s přítomností jednoho z rodičů. 

 

Adaptace v naší školce probíhá s ohledem na individuální potřeby dítěte i jeho rodičů. Během 14 dnů se postupně oba (rodič i dítě) seznamují s prostředím školky, kolektivem i s učitelkami. Maminka nebo tatínek jsou zpočátku přítomni ve třídě a připraveni poskytnout svému dítěti otevřenou náruč vždy, když ji potřebuje. Přihlíží dění ve školce a nezasahují, pouští s důvěrou své děťátko do nového světa. Děti si velmi rychle najdou kamarády a přijmou pravidla kolektivu, ve kterém se cítí v bezpečí. Postupně se maminka začne vzdalovat do šatny, nejdříve na pár desítek minut, a nakonec je dítě bez slziček schopno zůstat ve školce bez maminky. Je také možné vždy ve středu navštěvovat mateřské centrum v naší školce a seznamovat se s prostředím školky, což také velmi napomáhá a urychluje proces přijetí velké změny v životě dětí při nástupu do školky.