Mgr. Zuzana Štěpánová

Iniciátorka založení spolku Krušnohorská waldorfská iniciativa a spolu se svým manželem a spolkem také zřizovatelka mateřské školy. Profesí advokátka, maminka dvou dětí, z nichž starší syn brzy zahájí povinnou školní docházku. Pedagogiku Rudolfa Steinera pro sebe stále objevuje, je pro ni však od začátku především nevyčerpatelným zdrojem inspirace, jak v lásce a tvořivosti lze děti vést, a odpovědí na otázku, co děti od výchovy a vzdělání skutečně potřebují, aby mohly žít šťastný, úspěšný a naplněný život ve zdraví a jak má v tomto kontextu působit jejich vychovatel a učitel. Od myšlenky mateřskou školu založit a otevřít je tím, kdo zodpovídá za administrativní záležitosti mateřské školy.

 

Hana Dlubalová - vedoucí učitelka MŠ, lektorka klavírních kroužků

Hanka do Jeřabinky přišla z mostecké školy, kde mimo jine doprovázela hudební sbor na klavír. Je to klavíristka, která se skvěle věnuje dětem i v hudebním kroužku, kde učí děti ve věku již od tří let hravou a zážitkovou formou hru na klavír a uvádí děti do světa hudby, kde v přirozenosti dětem vlastní propojuje zpěv, pohyb a rytmus v jednotný celek.Stále se učí novým věcem, novému poznávání - studuje waldorfský seminář pod Asociací waldorfských mateřských školek a dokáže velmi krásně vést děti v lásce k vzájemné úctě a respektu. Je to velká posila Jeřabinkového společenství. Má dvě děti.

 

Bc. Hana Pipotová - učitelka MŠ

Hanka Pipotová žije v Litvínově a je maminkou dvou dětí. Pro své děti s manželem zvolili cestu vzdělávání v souladu s waldorfskou pedagogikou a ta jí zavedla do Jeřabinky. Je absolventkou akreditovaného rekvalifikačního kurzu ,, Asistent pedagoga" na Vyšší odborné škole sociálně-pedagogické a teologické Jabok v Praze. Aktuálně se věnuje také studiu ,,Nauce o Psyché a Logu" na Akademii sociálního umění Tabor. Ve vztahu k dětem vyznává citlivost, respekt, partnerství. Vnímá, že jsme si učiteli navzájem - Hanka dětem předá to, co dosud neznají, ony zase Hance vše, co na své cestě poztrácela. Výsledkem vzájemné symbiózy je radost, společný růst a schopnost vnímat sami sebe i sebe navzájem.

 

Olga Zvolánková - asistentka pedagoga

 

Monika Bachurová  - vedoucí učitelka MŠ

Do Jeřabinky jsem poprvé přišla s mými dvěma syny do mateřského centra. Hned jsem věděla, že chci být součástí tohoto projektu - ve kterém je úcta k člověku, takovému jaký je, na prvním místě. Tak jsem to pocítila tehdy a cítím to tak dodnes. Po mateřské dovolené jsem změnila profesi a získala kvalifikaci jako chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a v Jeřabince začala pracovat jako chůva.  Později jsem se stala učitelkou a nyní už čtvrtým rokem mám tu čest být průvodcem dětem ve školce. S láskou, úctou a pevností dětem pomáhám najít své místo v kolektivu a  poznávat svět. K dětem se celou svou bytostí snažím přistupovat tak, aby zůstaly samy sebou a v bezpečí se rozvíjely a rostly. Studuji tříletý Waldorfský seminář, tento rok jsem ve třetím ročníku. Studium mě rozvíjí osobnostně i didakticky a je mi velkou inspirací.

 

Bc. Stanislava Černá - učitelka MŠ

Vanda Kopáčová - asistentka pedagoga

Mgr. Barbora Langová - speciální pedagog

Mgr. et. Mgr. Veronika Smetánková - školní psycholog

 

 

 

 

 

 

Základní a Mateřská škola Jeřabinka
pracující na principech waldorfské pedagogiky
 
 
 
Sklářská 81, 435 42 Litvínov-Hamr
 
0 ks
Košík: 0,00
0 ks