Hudební kroužky

Hra na klavír

 

Lektorky: Hana Dlubalová a Mgr. Markéta Svobodová

Délka lekce: Kvarteto: 90 minut, Mini: 60 minut

Počet dětí ve skupině: Kvarteto: 4 děti, Mini: 2 děti

Skutečně! Hře na klavír se mohou věnovat již děti od 3 let. Právě v předškolním věku mají přirozenou touhu i velký potenciál získat a snadno si osvojit všechno nové. Navíc podle neurologických výzkumů vzniká 75% synapsí (propojů v mozku) právě do věku 7 let. I proto je vhodné začít s hrou na hudební nástroj v raném věku, protože v době nástupu do školy může Vaše dítě už s radostí hrát své oblíbené písničky.

Nechceme z dětí vychovávat budoucí virtuózy. Naší snahou je rozvíjet jejich individuální talent a lásku k hudbě. Hra na klavír také výrazně zlepšuje koncentraci, paměť, matematickou představivost a motorické dovednosti.

Nemusíte mít doma klavír ani pianino. Můžete jej zatím nahradit zvonkohrou, na kterou budeme často hrát. Zakoupit ji můžete u nás. Pro děti je připravený každý týden bohatý 90 minutový program, během něhož se s klavírem zblízka seznámí. Délka, náplň jednotlivých lekcí i počet dětí je navrhnutý tak, aby odpovídal přirozenému způsobu učení v tomto věku.

V průběhu konání kurzů budou Vaše děti vystupovat na pravidelných Koncertech malých muzikantů.

Náplň kurzu:

 

Veselé muzicírování pro školní děti

HUDEBNÍ KROUŽEK, KTERÝ  ROZPROUDÍ HUDEBNÍ ENERGII V KAŽDÉM DÍTĚTI!                   

Obohaťte budoucnost svých dětí!

Lektorka: Ivanka Janovská

Délka lekce: 60 minut

Počet dětí ve skupině:max 6 dětí

• Improvizace a kreativita – hra na rytmické nástroje, zkoumání možností hudebního vyjádření • Zpěv a pohyb – zpěv je cesta k hudebně – instrumentálnímu vyjádření a proto je nedílnou součástí lekcí zpěv lidových i umělých písní a zhudebněných básní a říkanek ve spojení s pohybem • Hra na flétnu – výuka hry na flétnu, zvládnutí základní techniky, přechod od jednoduchých písniček ke složitějším skladbám • Hra na zvonkohru – znalost tónů, hra melodie vybraných písní • Hra na bubínky djembe – zvládnutí základní techniky, rytmický doprovod 

Zahájení kurzů v 1. pololetí šk, roku 2020/2021 ve středu 9. 9. 2020 Mladší (1.-2.třída ZŠ)  – středa 13:30 – 14:30 hodin Starší (od 3.třídy ZŠ) – středa 14:45 – 15:45 hodin

 

Bližší info na mailu info@skolajerabinka.cz nebo přímo u paní učitelky Hany Dlubalové.
 

Organizační řád hudebních kroužků

 

 

Základní a Mateřská škola Jeřabinka
pracující na principech waldorfské pedagogiky
 
 
 
Sklářská 81, 435 42 Litvínov-Hamr
 
0 ks
Košík: 0,00
0 ks